Vždy ve Vašem zájmu.

Po přihlášení na intranet RENOMIA NETWORK získáte kompletní informace o exkluzivních produktech, nadstandardních podmínkách a dalších výhodách určených pouze pro členy RENOMIA NETWORK a jejich klienty.

Přihlášení klienta
nebo zavřít

Čeští zemědělci začínají využívat drony

Moderní létající technika je stále dostupnější a dostává se i nad česká pole.

Drony už delší čas pomáhají zemědělcům ve Francii, Španělsku nebo Švýcarsku a to především ke kontrole zemědělských ploch, včetně vinic. Sledují úroveň vlhkosti, nemoci nebo poškození hmyzem. V lesnictví pak pomáhají třeba v Kanadě nebo Norsku s mapováním kalamit nebo úspěšností zalesňování.

V Česku zemědělci začínají využívat drony k monitorování prorůstání a osychání plodin, mapování a kontrole pěstebních operací i odhadu výnosů. Velké exempláře pak využívají i pro postřik kapalnými hnojivy.

„Pojistili jsme již několik desítek dronů. I mezi zemědělci přibývá těch, kteří je využívají,“ potvrzuje Jiří Havelka, ředitel RENOMIA AGRO, která je jedničkou v oblasti pojišťování zemědělců."

Malý dron pro zemědělce se dá pořídit už za 16 tisíc korun. Má jednoduché ovládání, stroj si sám hlídá letové parametry. To, co snímá, se pak zemědělci ukazuje na telefonu nebo tabletu.

Společnost RENOMIA je také vlastníkem dronu a plánuje jeho aktivní využívání při rizikových prohlídkách a likvidaci škod.

Jsme součástí RENOMIA Group

  • Největší pojišťovací makléř ve střední a východní Evropě
  • Mezinárodní tým zkušených odborníků
  • Nejvýhodnější ceny a podmínky

Kde působíme

Kontakt

RENOMIA NETWORK
Na Florenci 15
Budova Florentinum, vchod C
110 00 Praha 1

info@renomianet.cz
+420 221 421 791