:
Vždy ve Vašem zájmu.

Po přihlášení na intranet RENOMIA NETWORK získáte kompletní informace o exkluzivních produktech, nadstandardních podmínkách a dalších výhodách určených pouze pro členy RENOMIA NETWORK a jejich klienty.

Přihlášení klienta
nebo zavřít

Jaká je úspěšnost u odborných zkoušek za 1Q 2020 celostátně a v RENOMIA GROUP?

Česká národní banka zveřejnila kvartální statistická data o úspěšnosti odborných zkoušek za 1. čtvrtletí roku 2020. V porovnání s koncem roku 2019 počet úspěšných testů vzrostl a zkoušku splnilo, dle dostupných údajů z ČNB, 81,35 % uchazečů.

Měli jsme možnost porovnat statistiky s výsledky testů našich kolegů, partnerů a spolupracovníků v RENOMA GROUP a výsledek nás moc potěšil. Oproti celostátnímu průměru si RENOMIA GROUP v 1. čtvrtletí vede mnohem lépe. Převážná většina našich uchazečů se připravuje na Zkoušky V a IX a celková úspěšnost u všech typů zkoušek je 94,93 %!

Na základě obdržených statistických údajů od jednotlivých akreditovaných osob k odborným zkouškám dle § 58 zákona č. 170/2018 Sb., o distribuci pojištění a zajištění, bylo za 1.Q roku 2020 vydáno celkem 6 841 zkušebních testů, jejichž celková úspěšnost činila 81,35 %. Oproti minulému čtvrtletí je ve sledovaném období znát nárůst počtu vydaných zkušebních testů o více než 660 %, a to i přes pozastavení realizace odborných zkoušek v měsíci březnu kvůli koronavirové pandemii.

Zájemci si vybírají kategorie zkoušek podle činností, které chtějí vykonávat v praxi. V 1. čtvrtletí 2020 měli největší zájem o složení nejrozsáhlejší Zkoušky IX (vydáno 1 952 zk. testů), Zkoušky I (vydáno 1 723 zk. testů) a Zkoušky VII (vydáno 1 096 zk. testů). 

Do průběhu akreditovaných zkoušek, stejně jako do všech ostatních oblastí našeho života zasáhla v březnu koronavirová krize a s ní spojené dvouměsíční přerušení realizace zkoušek. Testování bylo obnoveno 14. 5. a stále platí, že dnem 30. 11. 2020 končí přechodné období pro odbornou způsobilost. Všichni pojišťovací zprostředkovatelé budou muset do této doby složit novou odbornou zkoušku u subjektu akreditovaného Českou národní bankou. Uchazeči z RENOMIA GROUP mají možnost využít přípravu a samotné složení zkoušky u akreditovaných osob VECTOR Certifikace a ČAP.


Zdroj: Česká národní banka

 

Jsme součástí RENOMIA Group

  • Největší pojišťovací makléř ve střední a východní Evropě
  • Mezinárodní tým zkušených odborníků
  • Nejvýhodnější ceny a podmínky

Kde působíme

Kontakt

RENOMIA NETWORK
Na Florenci 15
Budova Florentinum, vchod C
110 00 Praha 1

info@renomianet.cz
+420 221 421 791